Gdzie znaleźć przetargi i zlecenia z różnych branż?

Każdy przedsiębiorca marzy o sytuacji idealnej, w której klienci pojawiają się regularnie w wyniku poleceń, ewentualnie w efekcie stale prowadzonej kampanii promocyjnej. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie można samodzielnie znaleźć przetargi i zlecenia z różnych sektorów gospodarki.

 Baza Konkurencyjności

Nowa perspektywa finansowa na lata 2014-2020 oprócz nowych możliwości finansowania projektów, przyniosła również nowe rozwiązania dla poszukiwania podwykonawców. Bez względu na formę prawną, beneficjenci korzystający ze środków unijnych są zobowiązani do stosowania zasady konkurencyjności bądź prawa zamówień publicznych przy wyborze zewnętrznego oferenta. Realizowane przez nich  projekty, inwestycje, badania i inne przedsięwzięcia niosą także możliwości współpracy dla polskich firm. Ministerstwo Rozwoju utworzyło narzędzie o nazwie Baza Konkurencyjności. Jest to tak naprawdę internetowa giełda ofert zawierająca ogłoszenia beneficjentów. Dzięki wbudowanej wyszukiwarce ogłoszeń pozwala w szybki i łatwy sposób odnaleźć zapytania ofertowe zamieszczane przez beneficjentów. Dzięki wykorzystaniu filtrów wyszukiwawczych, można dotrzeć do określonej kategorii zamówień np. usługi, roboty budowlane, dostawy. Jeśli interesują nas zlecenia w wybranym województwie, również można w nietrudny sposób zawęzić poszukiwania tylko do danego województwa, powiatu lub miasta. Obok możliwości wyszukiwania samych zleceń, Baza Konkurencyjności pozwala również na weryfikację beneficjentów pod kątem realizowanych przez nich projektów i ich aktywności w tym zakresie. Wystarczy, że znamy nazwę podmiotu, NIP lub lokalizację działalności, ewentualnie nazwę projektu, który realizuje.

Baza Konkurencyjności

Przetargi w Polsce

eGospodarka.pl

Jednostki sektora finansów publicznych funkcjonując w systemie zamówień publicznych, udostępniają do wiadomości ogólnej swoje zapotrzebowania. Bezpłatna wyszukiwarka przetargów została opracowana i udostępniona przez portal eGospodarka.pl. Jeśli planujesz wystartować w konkursie ofert, w tym miejscu można skorzystać bardzo wygodnego narzędzia, które kumuluje w jednym miejscu aktualne przetargi. Wyszukiwarka pozwala określić województwo, którego mają dotyczyć przetargi, datę opublikowania ogłoszenia, termin składania ofert oraz typ i przedmiot przetargu. Po wpisaniu dodatkowo słowa kluczowego (np. nazwa zamawiającego), wyniki są odpowiednio uszczegóławiane. Dla użytkowników wyjątkowo dociekliwych, portal zagwarantował również wyszukiwanie zaawansowane. Wśród kryteriów można znaleźć filtrowanie wyników według wprowadzonego kodu CPV bądź zarządzać słowami kluczowymi. Ponadto jest możliwe sortowanie wyników np. zgodnie z datą publikacji, przedmiotem zamówienia lub trafnością.

 eGospodarka

PortalZP.pl

Obok bezpłatnej wyszukiwarki na portalu eGospodarka.pl, warto zwrócić również uwagę na PortalZP.pl. W wolnym dostępie gwarantuje wyszukiwanie przetargów publicznych i niepublicznych według branż, regionu oraz słowa kluczowego. Tutaj obok zamówień podlegających prawie zamówień publicznych, można znaleźć te, które są udzielane na podstawie przepisów kodeksu cywilnego. Po otrzymaniu wyników, nieodpłatny dostęp jest zagwarantowany do głównych danych o przetargu np. data publikacji, miejsce realizacji zamówienia, typ zamówienia. Informacje szczegółowe można uzyskać po założeniu konta, zalogowaniu się i opłaceniu pełnego dostępu. Redakcja portalu współpracuje z kilkudziesięcioma prawnikami i specjalistami ds. zamówień publicznych,  więc obok wyszukiwarki zamówień, znajdują się tutaj ekspertyzy, analizy przypadków i inne przydatne informacje dla zainteresowanych.

Portal Zamówień

Przetargi i zlecenia za granicą

TendersPage

Przetargi i zlecenia z różnych sektorów gospodarki ogłaszane w Ameryce, Afryce, Europie, Azji i Oceanii można w prosty sposób znaleźć na portalu TendersPage. Jego szczegółowe możliwości zostały już przez nas opisane tutaj, więc przypominamy, że wyszukiwanie nie wymaga zakładania konta. Dostęp do informacji mamy wtedy mocno ograniczony, a żeby otrzymać wgląd w interesujące nas głoszenia, trzeba każdorazowo wypełnić krótki formularz. Mając jednak na uwadze plany rozwoju przedsiębiorstwa, warto szukać w ten sposób partnerów biznesowych poza granicami Polski.

Dodaj komentarz