O Rynku Informacji

„Światem rządzą informacje. To właśnie one, a nie dobra przemysłowe, są dzisiaj główną siłą napędową rozwoju światowych rynków” – napisali Carl Shapiro i Harl R. Varian w książce „Potęga informacji…”.

Na pytanie, w jaki sposób najszybciej można zdobyć potrzebne informacje, zdecydowana większość osób odpowie „Korzystając z Google”, znacznie mniejsza „Korzystając z wyszukiwarek”. Tymczasem 85 procent zasobów sieci znajduje się poza zasięgiem wszystkich wyszukiwarek! To właśnie one często są kluczowe dla rozwoju biznesu. Jak je znaleźć?

Informacja jest naszą pasją, dlatego wyszukujemy, zarządzamy, analizujemy, udostępniamy, przetwarzamy i uczymy, jak szukać. To właśnie z pasji, ale również wiedzy i bogatego doświadczenia, powstał w 2013 r. Rynek Informacji.

Założycielami portalu są infobrokerzy z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalizujący się m.in. w wywiadzie konkurencyjnym i analizach rynkowych na potrzeby biznesu. Na co dzień prowadzą szkolenia z zakresu białego wywiadu, analizy informacji oraz technik wyszukiwania informacji, zarówno dla firm, jak i instytucji państwowych. Uczą, jak pozyskiwać dane, wykorzystując przy tym zasoby ukrytego internetu, nieindeksowanego przez Google. Swoją wiedzą, dzielą się również podczas wykładów prowadzonych na kilku uczelniach.

Do kogo adresowany jest Rynek Informacji?

Przede wszystkim do osób, które szukają informacji na potrzeby biznesu, ale również brokerów, analityków informacji, naukowców, dziennikarzy i researcherów, którzy na co dzień pracują z informacją.   

Co można u nas znajdziesz?

  • Podpowiedzi, gdzie i jak szukać wiarygodnych informacji  
  • Pomysły na niestandardowe sposoby pozyskiwania informacji i ich wykorzystanie
  • Źródła informacji
  • Sposoby na weryfikację informacji, w tym m.in. powszechnych fake newsów
  • Newsy i informacje o wydarzeniach dotyczących infobrokeringu
  • Wywiady z ekspertami

Zapraszamy do współtworzenia Rynku Informacji.

Jeśli interesuje Cię jakieś zagadnienie związane z informacją biznesową, którego nie znalazłeś na naszym portalu albo chciałbyś dołączyć do grona naszych autorów, napisz do nas: redakcja@rynekinformacji.pl

RRynek Informacji w liczbach

ODSŁON PORTALU
FANÓW NA FB
CZYTELNIKÓW MIESIĘCZNIE
SUBSKRYBENTÓW NEWSLETTERA

RREDAKCJA

photo

Patrycja Hrabiec-Hojda

Redaktor naczelny

photo

Justyna Trzeciakowska

Redaktor prowadzący

photo

Marta Dzienkiewicz

photo

Małgorzata Drobny

photo

Marcin Karwowski

WYDAWCA

Fundacja na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji
i Społeczeństwa Informacyjnego „INFOBROKERSKA”

ul. Morawskiego 5/333
30-102 Kraków

redakcja@rynekinformacji.pl

Tel. 1: +48 503 666 166
Tel. 2: +48 668 759 555