Nowe narzędzie Google „Moja aktywność” słusznie wzbudza kontrowersje. To udoskonalona wersja już istniejącej wcześniej opcji, która umożliwiała użytkownikom wgląd do informacji, które zostały zebrane na ich temat.
Bezpośrednio w wyszukiwarce Google możemy już czytać teksty piosenek. Jest to możliwe dzięki umowie podpisanej pomiędzy gigantem z Mountain View oraz kanadyjską firmą LyricFind.
Google pomaga zlokalizować i uzyskać najnowsze informacje dotyczące trzęsień ziemi. Po wpisaniu zapytania szybciej uzyskamy dokładne i najbardziej aktualne dane o tym, gdzie właśnie trzęsienie ziemi ma miejsce.
Facebook „zamierza wprowadzić funkcję, która automatycznie przetłumaczy posty na zrozumiały dla użytkowników język”. Funkcja jest wdrażana i testowana, a docelowo ma tłumaczyć posty w aż 44 różnych językach.
Dziennik Internautów przygotował darmowy poradnik „Firma bezpieczna w Internecie”. Niezbędnik dedykowany jest „przedsiębiorcom i menedżerom, którzy nie mają czasu na zgłębianie tajników bezpieczeństwa sieci WWW, a chcieliby dostać gotowe odpowiedzi i łatwe do wdrożenia rozwiązania, które sprawią, że będą mogli bezpiecznie prowadzić biznes, wykorzystując potencjał internetu.”
Na blogu audytorów śledczych przeczytacie opis techniki analitycznej przydatnej w przypadku identyfikowania przypadków konfliktu interesów w firmach – fuzzy matching.
Za nami piąta edycja European Data Forum, poświęcona wzmacnianiu europejskiej gospodarki opartej na danych. Sprawozdanie z konferencji przeczytacie tutaj.
Ile się dzieje podczas minuty w Internecie? Pojawiły się najnowsze statystyki.