Audyt śledczy, dark web i dezinformacja. Co je łączy? O nich wszystkich będzie można posłuchać i porozmawiać 7 lutego w Warszawie, na wydarzeniu Drugie Dno Internetu w Warszawie organizowanym przez Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji.
Czym jest audyt śledczy, kiedy może się przydać i jakie metody stosowa?
Krzysztof Krak, pierwszy z mówców, przez ponad ćwierć wieku związany był z organami ścigania. W Komendzie Głównej Policji pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Biura Wywiadu Kryminalnego, uczestniczył w pracach związanych z wdrożeniem standardów analizy kryminalnej w Polsce, pełnił tam również funkcję Szefa Krajowego Biura Interpol. Następnie w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym jako Dyrektor Departamentu Analiz tworzył od podstaw system analizy wywiadowczej i ogólnodostępny system zgłoszeń podejrzeń o korupcji. Obecnie swą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje prowadząc audyty śledcze pod kątem ryzyk nadużyć i korupcji z wykorzystaniem technik i metod analitycznych oraz zasobów „białego wywiadu”, a także prowadzi zajęcia z zakresu audytu śledczego, compliance, whistleblowingu oraz antykorupcji na studiach podyplomowych w Polskiej Akademii Nauk, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim, Uczelni Łazarskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego.
Darknet i darkweb – o ciemniejsze stronie sieci
Ciemniejszą stronę Internetu przybliży Konrad Mazur z kancelarii Mazur.Legal, który specjalizuje się w prawnej obsłudze sektora innowacyjnego, nastawionego na prowadzenie biznesu wykorzystującego nowoczesne technologie. Jego szczególną pasję stanowią zagadnienia związane z prawnymi aspektami ochrony informacji, danych osobowych oraz własności intelektualnej, a także właśnie darkweb i darknet.
Dezinformacja – czy to mnie dotyczy?
Ostatni prelegent środowego wieczoru przybliży nam temat dezinformacji. Mateusz Mrozek to Twórca Działu Przeciwdziałania Dezinformacji w NASK. Jest ekspertem w zakresie wykrywania dezinformacji i reagowania na to zjawisko. Specjalizuje się w procesie monitorowania i analizy szkodliwych treści w mediach społecznościowych oraz tworzeniu skutecznych narzędzi komunikacji osłaniających infosferę. Obecnie pracuje jako Dyrektor Pionu Ochrony Informacyjnej Cyberprzestrzeni w NASK
Patronem medialnym wydarzenia Drugie Dno Internetu w Warszawie jest Rynek Informacji – szczegóły wydarzenia na stronach Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji.