Google zmienił wygląd i funkcjonalności wyników lokalnego wyszukiwania. Mniejsza liczba wyników, mapa, brak adresów i telefonów. Polecam też parę ciekawych myśli w związku z geolokalizacją Google, a dokładnie – małe badanie czy na pewno geolokalizacja nigdy się nie myli 😉
Wyszukiwanie materiałów video ma jeden mankament – nie wyszukuje w treści nagrań, ale w ich tytułach albo opisach. Ale naukowcy/firmy się nie poddają i ostro pracują nad patentem, który wyszukiwanie to usprawni i – co najważniejsze – umożliwi wyszukiwanie słów kluczowych w treści. Nowe narzędzie udostępnia Dextro, ale oczywiście Google też nie osiada na laurach i póki co dokonał znaczących zmian w swoich algorytmach rozpoznawania komend głosowych.
A teraz 3 narzędzia dla tych, którzy mają w sobie żyłkę detektywa 😉 No dobra, dziennikarzom też się przydadzą – podobno będą świetne, gdy chcemy poszukać naocznych świadków jakiś wydarzeń. Znajdowanie geolokalizacji postów umieszczonych w social media za pomocą Echosec, Gramfeed i Banjo jest banalnie proste.
Gumtree zaprezentowało swój nowy projekt, skierowany głównie dla studentów – Flatmejt.pl, dzięki któremu możliwe będzie wyszukiwanie najlepszego współlokatora do wynajmowanego mieszkania, według zadanych wcześniej kryteriów.
Mamy nowe wydanie beta Firefoksa 42.0 – bardzo go chwalą. A jak już o lisie mowa, to może przyda się przegląd 25 najlepszych (podobno) dodatków do przeglądarki m.in. Unsticker Me, Tab Colors, ZenMate (do zacierania śladów), Auto Pager, Fastest Search (przyspiesza wyszukiwanie), Hola!.
Podczas I Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego zaprezentowano wyniki raportu „Źródła i rodzaje informacji rynkowych oraz znaczenie wywiadu biznesowego w polskich firmach”. Zrobiony na dość małej próbie, ale to też trochę daje do myślenia… „Głównym celem raportu jest opisanie i ocena sposobów pozyskiwania, przetwarzania i analizy informacji rynkowych przez mikro, małe, średnie i duże firmy oraz współpracy z dostawcami usług wywiadowczych. Podstawą przygotowania niniejszego raportu były dwa raporty cząstkowe z badań jakościowych oraz raport z sondażu ilościowego.” Raport jest dostępny za free w formie ebooka.
Ministerstwo Sprawiedliwości intensywnie reklamuje swój projekt „darmowa pomoc prawna”. „Zgodnie z uchwaloną dnia 5 sierpnia 2015 r. ustawą, stworzony został dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, z ich upoważnienia, aplikanta adwokackiego lub aplikanta radcowskiego, w lokalach udostępnionych przez gminy lub powiaty. Natomiast w punktach prowadzonych przez organizacje pozarządowe porad będą mogli udzielać także doradcy podatkowi – w zakresie prawa podatkowego, z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz absolwenci wyższych studiów prawniczych (posiadający co najmniej trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu wymagających wiedzy prawniczej czynności bezpośrednio związanych ze świadczeniem pomocy prawnej). Łącznie utworzonych zostanie 1524 punkty na terenie całego kraju (minimum 2 w każdym powiecie).”