Bezpośredni dostęp do muzyki w wyszukiwarce Google

Google rozbudowało swoją wyszukiwarkę o nową funkcję, która bezpośrednio w wynikach wyświetla utwory z YouTube oraz dane wykonawców.

Jeśli szukasz muzyki w Internecie, to znaczy, że chcesz jej posłuchać – Google to wie i dlatego teraz do wyników wyszukiwania haseł powiązanych z muzyką dołącza wyniki przeszukiwania zasobów YouTube. Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne, gdy szukamy wykonawcy/utworu/albumu.

Jak działa wyszukiwanie muzyki/wykonawcy?

W pole wyszukiwania wpisujemy nazwę zespołu. Pojawia się strona w wynikami wyszukiwania. Jeśli hasło wyszukiwania łączy się z muzyką, Google automatycznie dołącza do wyników rezultaty wyszukiwania z YouTube. Po lewej stronie ekranu wyświetlają się wyniki organiczne, z prawej strony pojawia się Graf Wiedzy (Knowledge Graph) z podstawowymi informacjami o wykonawcy/utworze/albumie.

Klikając na nazwę utworu, uaktywnisz panel dostępu do YouTube. Teraz bezpośrednio z panelu można odtworzyć utwór. Co ważne – ciągle jesteś na stronie wyszukiwarki – wszystkie rezultaty wyszukiwania są dostępne pod obrazkiem z YouTube.

abba yt

 

Użytkownicy są zadowoleni z rozwiązania Google. Niektórym brakuje bezpośredniego odtwarzacza dostępnego na stronie – na stronie wyświetla się wyłącznie odnośnik do podstrony z utworem na YouTube.

na podstawie http://antyweb.pl

Autor: Beata Karaś

One Comments

  • Marta 23 / 02 / 2014 Reply

    A ciekawostka jest taka, że jak chcecie wyszukać w ten sposób utwory polskich wykonawców to musicie mieć polską wersję językową Google. Jak będziecie mieć np. angielską – to żadna lista utworów w grafie wam się nie pokaże! 🙂

Dodaj komentarz