WHO IS WHO: Phil Bradley

Marta Dzienkiewicz

, who is who

Phil Bradley – specjalista od internetu i źródeł. Nie jest infobrokerem, ale na źródłach i mechanizmach, które pomagają wyszukiwać informacje w Internecie zna się po mistrzowsku. Zaczynał jako bibliotekarz, ale od 1996 roku zajął się Internetem i tak pozostało do dziś. W Anglii nadano mu ksywkę „UK Search Guru”.

Dziś znany jest jako konsultant, trener i autor książek o różnych aspektach Internetu, przeznaczonych nie tylko dla świata bibliotekarskiego i ludzi informacji. Regularnie pisze do CILIP Update Magazine, Ariadne, Elucidate; występuje na konferencjach; prowadzi szkolenia. Dwa razy przewodził stowarzyszeniu CILIP – The Chartered Institute for Library and Information Professionals. Współpracuje z uczelniami, NGO-sami, instytucjami rządowymi, szkołami i największymi bibliotekami na świecie, jest też akredytowanym szkoleniowcem w Parlamencie Europejskim! Wow! Z prelekcjami zjeździł niemal cały świat, bo poza rodzinną Wielką Brytanią był już w Irlandii, Europie, Afryce, Australii, na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych.

Jego blog to miejsce, gdzie dzieli się swoimi odkryciami, nowymi źródłami i wyszukiwarkami w sieci, podpowiada triki i sposoby na wyszukiwanie. Jeśli szukacie listy wszystkich wyszukiwarek na świecie – szukajcie jej właśnie na jego blogu. Stworzył też wyszukiwarkę, która ułatwia odnalezienie informacji w prasie angielskiej. Możemy skorzystać z opcji wyszukiwania w najważniejszych dziennikach typu: The Times, Guardian, Daily Express, Mail, Independent, Observer, Sun, Morning Star; albo wyszukiwać informacje we wszystkich czasopismach, które na Wyspach się pojawiają czyli w 364 lokalnych regionalnych i krajowych mediach.

Jeśli chcecie, odwiedźcie jego stronę autorską – główną, na której „zbiera” całą swoją działalność. Tu znajdziecie też odnośniki do dwóch jego blogów dedykowanych konkretnym zakresom: Internet Serach i Social Media Tools. Wszystkie konferencje, na których występuje podpiera – wiadomo – prezentacjami i udostępnia je potem dla wszystkich na portalu SlideShare. Warto też sięgnąć po jego książki – chyba najlepsze to:

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz