Hit tygodnia – Największy serwis biznesowo-informacyjny na świecie Business Insider jest już dostępny w polskiej wersji językowej. Was powinien zainteresować ekskluzywny wywiad z Anną Streżyńską.
MyGene2 – nowy portal o chorobach rzadkich. Świetny pomysł, który ma pomóc w komunikacji chorym, ich rodzinom i lekarzom. Dostęp do najnowszych badań, obserwacji i dzielenie się doświadczeniem na jednej stronie.
Dla tych, którzy jeszcze się nie zorientowali. Rynek Informacji wypuścił w świat darmowy e-book „Informacja biznesowa. Przewodnik dla przedsiębiorców”. Z publikacji dowiedzie się, jaką rolę odgrywa informacja w budowaniu strategii firmy; z jakich źródeł korzystać, aby skutecznie firmę zweryfikować; gdzie szukać informacji biznesowych o różnych krajach; jak znaleźć klienta w sieci; do czego służą międzynarodowe bazy. Enjoy!
Ocena rozwiązań Business Intelligence: „Eksperci technologiczni skupieni wokół społeczności internetowej IT Central Station dokonali przeglądu wiodących narzędzi Business Intelligence, podkreślając zalety i wady takich rozwiązań, jak Tableau, QlikView, MicroStrategy i Oracle OBIEE.”
Ciekawy artykuł o sposobach monetyzacji treści i danych w Internecie napisany przez Łukasza Kryśkiewicza z Ministerstwa Cyfryzacji. Także o wartości danych, które posiadają wydawcy. „Znając wartość danych można wykorzystać je w celu podniesienia efektywności organizacji, albo połączyć je z danymi, które należą do innego partnera biznesowego nadając im nowy wymiar. Pojawia się pytanie, w jaki sposób zwielokrotnić wartość danych przez ich łączenie?”
„Grupa naTemat tworzy dzięki Google nowy serwis internetowy TruDat. Jego celem ma być pokazywanie prawdziwych danych, weryfikowanie obiegowych opinii i prostowanie błędnych informacji krążących w obiegu publicznym.”
Na Politechnice Łódzkiej powstał nowy rodzaj słownika, przeznaczony dla badaczy języka oraz naukowców pracujących nad sztuczną inteligencją. Słownik języka polskiego pomoże komputerom rozeznać się w znaczeniach słów – dokument wyznacza odległości między słowami, a przez to – określa relacje między nimi. Dzięki temu programy będą np. sprawniej sugerować poprawki w tekstach.