Potrzebna praca u podstaw, bo pewnie w Polsce nie jest inaczej: „Przygotowując raport na temat odbioru przez Amerykanów reklamy natywnej i ich stosunku do tego typu przekazu Contently pokazało wybranej grupie ponad 500 respondentów artykuły sponsorowane oraz zawierające natywną reklamę pochodzące z kilku poczytnych tytułów i serwisów w USA. (…)
Z zebranych danych wynika, że w przypadku większości zaprezentowanych materiałów promocyjnych zostały one odebrane przez czytelników jako zwykłe redakcyjne artykuły, a nie reklamy.”
„Wall Street Journal” uruchamia płatny serwis dla finansistów WSJ Pro Central Banking, roczna subskrypcja wynosi 2,4 tys. dol. – trochę drogo, czyż nie? „W założeniach WSJ Pro Central Banking jest adresowany do finansistów, inwestorów i innych wymagających użytkowników, którzy za pośrednictwem swojego płatnego konta będą mieli dostęp do unikalnych treści takich jak rozbudowane i pogłębione newsy czy opracowania i analizy finansowe. Będą też mogli uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach z udziałem dziennikarzy „WSJ” oraz analityków Dow Jonesa.”
8 września podczas #13 IAB Expert Panelu odbyła się premiera Raportu „Internet Rzeczy w Polsce”. „Raport zawiera wyniki pierwszego przeprowadzonego w Polsce oficjalnego badania w całości poświęconego Internetowi Rzeczy oraz artykuły ekspertów dotyczące m.in. wyzwań i korzyści, jakie płyną z IoT oraz zastosowania zjawiska w marketingu internetowym.”
ManyCities – strona, dzięki której pięknie przeanalizowane dane z telefonów komórkowych stają się ogromną bazą informacji o użytkownikach. Tylko się bać 😉
W Urzędzie Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie tworzona jest elektroniczna baza danych o statkach w ramach udziału Polski w unijnym projekcie IRIS Europa 3. Baza ma ułatwić pracę administracji żeglugi śródlądowej, a także zwiększyć bezpieczeństwo żeglugi.
W poniedziałek w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji podczas konferencji prasowej zaprezentowano nową, odświeżoną, udoskonaloną wersję ePUAP2. „Dzięki wprowadzonym zmianom już dziś na nowej platformie ePUAP2 łatwiej i szybciej można korzystać z oferowanych tam usług. Prostsze jest też wyszukiwanie na stronie odpowiednich funkcji, zakładek czy informacji. Uruchomione zostały również nowe usługi: teraz z jednego miejsca w sieci można bezpiecznie nie tylko rozliczyć się z ZUS, obsługiwać prowadzoną działalność gospodarczą, zarejestrować jako poszukujący pracy lub zgłosić zbiórkę publiczną, ale także zgłosić utratę dowodu osobistego, zawnioskować o jego wymianę lub wydanie, poprosić o odpis aktu stanu cywilnego (np. urodzenia, małżeństwa, zgonu), jak i uzyskać informację o środowisku i jego ochronie.”