Weekview #23 (23 – 29 sierpnia): Google, Twitter, video…

Które przeglądarki internetowe były popularne w poszczególnych częściach świata od 2008 do 2015 roku? Przeanalizowano najpopularniejszych graczy na rynku przeglądarek: Chrome, Firefox, Internet Explorer i Operę.

Ha! Google nawet może wpływać na wyniki wyborów! „Google może wybrać kolejnego prezydenta USA. Wszelkie sondaże wskazują, że walka podczas przyszłorocznych wyborów będzie wyjątkowo wyrównana. A skoro tak, to drobna manipulacja wynikami wyszukiwania może przekonać niezdecydowanych do jednego lub drugiego kandydata.”

Zapaleni użytkownicy Twittera mogą wyszukiwać tweety w wyszukiwarce Google na telefonach komórkowych. Od maja funkcja dostępna jest na smartfonach, a od wczoraj wszyscy korzystający z google.com w języku angielskim powinni zobaczyć także wyniki wyszukiwania z Twittera na swoich komputerach w przeglądarce internetowej.

Kilka podpowiedzi gdzie znaleźć darmowe zdjęcia i materiały video. Takich miejsc nigdy nie za wiele.

Rząd Japonii stworzy cyfrowe archiwum zagrożonych języków. Przeprowadzone przez UNESCO badania pokazały, że 8 z około 2500 zagrożonych języków świata to języki z rejonu Japonii. Najbardziej zagrożonym jest język Ainu, w jakim porozumiewają się rdzenni mieszkańcy wyspy Hokkaido. Taka ciekawostka 😉

20 największych cyberataków XX wieku w dwóch częściach. Cz. I  i cz. II.

Księgarnie to ważne miejsce spotkań z literaturą – ma o tym przypomnieć wspólny projekt Instytutu Książki i Polskiej Izby Książki. Dzięki ich inicjatywie powstanie Ogólnopolska Baza Księgarń – ogólnodostępny, bezpłatny portal, informujący o lokalizacji, profilu i działalności księgarń w całym kraju.

Baza wiedzy o emocjach. „Zespół polskich psychologów przygotował ogólnodostępną bazę Nencki Affective Word List (NAWL). Zawartych jest w niej blisko 3 tys. popularnych polskich słów (rzeczowników, czasowników i przymiotników) wraz z informacjami o tym, jakiego rodzaju emocje (szczęście, złość, smutek, strach, wstręt) kojarzyły się Polakom z tymi słowami oraz jak bardzo te słowa są pobudzające.”

Dodaj komentarz