Powstaje nowa wyszukiwarka Vastly. A w zasadzie powstanie jeśli uda zebrać się na to środki na Kickstarterze. Wygląda naprawdę ciekawie. Główny wyróżnik? Ma być przydatna zwłaszcza dla celów edukacyjnych poprzez m.in. możliwość selekcji wyników pod względem poziomu wiedzy użytkownika.
Wyszukiwarka Bing w swojej wersji mobilnej wprowadza dodatkowe tagi, które mają przekierowywać do powiązanych z wpisanym słowem kluczowym tematów.
Bank Światowy, podążając za ideą otwartości i łatwego dostępu do danych publicznych, udostępnił swoje archiwa online.
Szaleństwo kulinarne trwa… ale nie tylko w Polsce. Bazę przepisów przygotował też – kto? New York Times! Portal Cooking czyli 17000 przepisów dostępnych także z poziomu aplikacji. To co, dzisiaj gotujemy?
Polska Akademia Umiejętności postanowiła udostępnić nieodpłatnie internautom zdigitalizowane grafiki, fotografie, akwarele i inne reprodukcje dzieł zamieszczonych w katalogu Pauart.pl. „Katalog PAUart jest inicjatywą wspomagającą działalność na rzecz rozwoju oraz popularyzacji kultury i nauki. Ma na celu upowszechnienie polskiego i kolekcjonowanego przez Polaków światowego dziedzictwa kulturowego. Na katalog składają się zbiory graficzne z Gabinetu Rycin i fotografie ze Zbiorów Specjalnych Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie oraz fotografie z Fototeki Lanckorońskich PAU i Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie. W perspektywie długofalowej projekt zakłada digitalizację całości zbiorów, których liczba szacowana jest obecnie na około 240 tys. obiektów.”
Ruszyły zapisy na kolejną edycję InternetBeta w Rzeszowie. Konferencja to miejsce spotkania specjalistów i pasjonatów związanych z Internetem i nowymi technologiami. Każdego roku, konferencja gromadzi przedstawicieli agencji reklamowych, digitalowych, inwestorów, startupowców czy managerów.
O wadze big data w medycynie pisze Edward Mężyk: “Medycyna staje się perspektywicznym obszarem do inwestycji z zakresu Big Data, a digitalizacja systemu leczenia oraz popularyzacja przenośnych urządzeń to obecnie dwa trendy, które rewolucjonizują myślenie o funkcjonowaniu placówek opieki zdrowotnej oraz leczeniu i zapobieganiu chorób.”
Ze świata aplikacji. Warto zerknąć na Mówiące mapy: „Aplikacja nie zastąpi niewidomym czy niedowidzącym psa przewodnika czy białej laski, ale pomoże im odnaleźć się w przestrzeni miejskiej. Wyznaczy odpowiednią ścieżkę prowadzącą do celu – np. apteki czy sklepu – prowadzi do wybranego przez użytkownika miejsca, ostrzegając jednocześnie o występujących po drodze niebezpieczeństwach.”