Google indeksuje tylko 3.4% tweet’ów co oznacza, że 96% z wszystkich wpisów publikowanych w tym serwisie nie jest indeksowanych przez wyszukiwarkę.
Google wprowadziło do własnych map ciekawą funkcję – jest nią możliwość wysyłania miejsc z przeglądarki bezpośrednio do aplikacji na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS.
Bing nie pozostaje w tyle. Nowy produkt Bing Maps posiada ulepszoną funkcjonalność wyszukiwania, z możliwością wyszukiwania, przeglądania i udostępniania wielu miejscach na raz. Poza tym wyświetlają się nam ciekawe miejsca w okolicy – dzięki temu możemy poznać, co jest wokół nas, od restauracji, atrakcji turystycznych, po miejsca usługowe.
Dla tych, którzy lubią statystyki Bing udostępnia swoje dane w bardzo atrakcyjny sposób.
10 milionów Polaków powyżej 50. roku życia nie korzysta z Internetu. Ich nieobecność w sieci kosztuje Państwo blisko 25 mld zł rocznie. Powstają inicjatywy, które mają zasypać tę przepaść. Najważniejsze z nich to Projekt Polska Cyfrowa Równych Szans, ruch Latarników i rozbudowa szerokopasmowego Internetu. Bardzo obszerny materiał na temat edukacji cyfrowej dorosłych.
Parlament Europejski pracował w tygodniu nad tzw. raportem Redy, czyli nad projektem rezolucji, który ma otwierać drogę do modernizacji praw autorskich w Unii Europejskiej. Udało się obronić wolność panoramy, tzn. państwa członkowskie UE będą mogły zdecydować o ujęciu w swoim prawie zapisów na temat wolności panoramy czyli prawa do wykorzystania własnych zdjęć, na których uchwycono dzieła z przestrzeni publicznej.
Portal Innowacje w Kulturze promuje wykorzystanie nowych technologii przez instytucje kultury. Jednak nie jest to jedynie medium informacyjne. Twórcy oferują również platformę, dzięki której instytucje mogą promować swoje działania. Ułatwi to wielu instytucjom wypromowanie swoich działań w internecie oraz pomoże tworzyć aplikacje mobilne, tak pożądane w dzisiejszych czasach.
Powstała aplikacja Yes I speak touriste, która ma pomóc turystom nieznającym języka francuskiego w dogadaniu się z mieszkańcami Paryża. Użytkownicy mogą teraz samodzielnie zlokalizować miejsca turystyczne w Paryżu – hotele, restauracje, sklepy z pamiątkami, gdzie z wykwalifikowanym personelem dogadają się już w znanym sobie języku. Aplikacja jest dostępna w dziewięciu językach a także w wersji papierowego przewodnika.
Czy wyszukiwarka powinna decydować za nas, co jest dla nas najlepsze? W czyim interesie tak naprawdę działa? Podczas spotkania Aspen Ideas Festival rozmawiano na ten temat podczas panelu Data ethics in the age of the quantified socjety.
Dla tych co lubią się uczyć: The 37 Best Websites to Learn Something New.