Umiejętność zarządzania projektami we właściwy sposób to cenna umiejętność dla każdego managera – powodzenie w realizacji zadań leży głównie w ich odpowiednim rozplanowaniu, biorąc pod uwagę zasoby i czas na osiągnięcie celu. Zarządzanie projektami metodyką AgilePM jest znane i szeroko stosowane na całym świecie przez różnorodne organizacje i przedsiębiorstwa. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Do kogo są kierowane?
Dla kogo przeznaczone są szkolenia Agile?
Szkolenia z zarządzania projektami Agile Project Management są skierowane do wszystkich pracowników firm, którzy na co dzień mają styczność z koordynowaniem projektów, ich tworzeniem i wyznaczaniem zadań. Głównymi uczestnikami szkoleń jest kadra zarządzająca, kierownicy projektów i zespołów projektowych czy twórczych, ale i wszystkie osoby, które są zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji w tym zakresie.
Czym wyróżnia się metodyka zarządzaniami projektami AgilePM?
Metodyka Agile PM pomaga w szybkiej i bezpiecznej realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów, nadając im odpowiednią precyzję i przygotowując do zmian, np. w zakresie budżetu czy innych zasobów. Brak takiej elastyczności jest dość częstą przyczyną kryzysów w zarządzaniu projektami – dlatego ta metodyka rozwiązuje wiele bolączek dzisiejszego zarządzania. Szkolenie AgilePM pozwala na umiejętne wykorzystywanie technik zarządzania projektami w każdej firmie, odpowiednio do konkretnego projektu i sytuacji.
Innymi słowy Metodyka AgilePM jest przeznaczona dla osób pracujących nad projektami w których istnieje duża zależność od czynników zewnętrznych taki jak budżet, konkurencja czy zasoby ludzkie itp. Dla przykładu metodyka Agile PM idealnie sprawdza się w prowadzeniu projektów przystosowanych dla szybko zmieniających się rynków takich jak internet, gdzie nie można dokładnie zaplanować całego projektu bez uwzględnienia kilku zmiennych, które mogą wyniknąć z czasem w trakcie prowadzenia projektu. Metodyka Agile PM pozwala w takich przypadkach na zarządzanie projektami w których nie jesteśmy pewni całego schematu osiągnięcia zaplanowanych celów projektu. Co więcej, pozwala nam na usystematyzowanie prac w projekcie tak aby zespól pracujący w projekcie pomimo braku pełnego planu pozostawał na właściwej drodze i wykonywał właściwe zadania.
Szkolenia Agile – na co zwrócić uwagę?
Jak w każdym szkoleniu, najważniejszy jest poziom merytoryczny i wiedza prowadzącego, oraz poświadczenie zdobytych przez pracowników umiejętności – najlepiej, jeśli kurs jest zakończony certyfikowanym egzaminem. Przykładem dobrej praktyki na rynku szkoleń Agile jest marka Inprogress, która spełnia powyższe kryteria. Aby otrzymać Certyfikat AgilePM® Practitioner lub Certyfikat AgilePM® Foundation należy ukończyć pozytywnie egzamin certyfikujący na odpowiednim poziomie. Ponadto na szkoleniach duży nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne pod okiem trenera, dzięki czemu kursanci mogą przetestować swoją wiedzę w praktyce, na konkretnych przykładach. Sprawdź program szkoleń AgilePM z Inprogress.