Portal Statista – największy portal statystyczny na świecie

Portal Statista to jedno z największych miejsc w Internecie poświęconych statystyce. Udostępnia dane z ponad 18 000 źródeł, które obejmują ponad 600 branż podzielonych na 20 sektorów.

Zespół, który pracuje nad rozwojem portalu, to ponad 250 specjalistów od statystki, baz danych, analityki i edycji danych. Platforma działa od 2008 roku. Ma swoje biura w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Miesięcznie odnotowuje 7 milionów wizyt! Dostarcza dane w języku angielskim i niemieckim pozyskane zarówno wprost z badań rynku, jak i  z instytucji badawczych, podmiotów gospodarczych czy instytucji rządowych. Wszystkie dane ułożone są w 20 kategorii tj: rolnictwo, przemysł chemiczny i przetwórstwo, budownictwo, dobra konsumpcyjne & FMCG, e-sprzedaż, energia i środowisko, finanse oraz ubezpieczenia i nieruchomości, zdrowie i farmacja, dane międzynarodowe, internet, życie, media i reklama, przemysł ciężki i elektroniczny, handel, usługi, społeczeństwo, sport i rozrywka, technika i telekomunikacja, transport i logistyka, podróże i turystyka oraz hotelarstwo.

 

statista
 
Statista dostarcza dane dla biznesu, mediów i polityków. Zapewnia szerokie spektrum danych dla naprawdę najróżniejszych rynków i stref działania. Platforma część danych udostępnia za darmo, większy zakres i zaawansowane opcje przeznaczone są dla użytkowników korzystających z płatnej wersji Premium. Wersja płatna umożliwia np. wyeksportowanie danych do najpopularniejszych formatów typu .png, .xls czy .ppt i wykorzystanie ich np. w prezentacji czy dokumentach firmowych. Kształt i format wygenerowanych wykresów też można dopasować do indywidualnych potrzeb. Każda informacja jest opatrzona dokładnym opisem skąd dane pochodzą z bezpośrednim linkiem do źródła danych.

Oprócz danych liczbowych na portalu znajdziemy także raporty i studia analityczne (w większości też płatne). Poruszanie po bazach danych ułatwiają za to bogate opcje filtrowania wyników. Poręczne także okazują się domyśle sekcje, które porządkują zasoby pod kątem konkretnych tematów; statystyki można przeglądać pod kątem produktu (typu przemysłu/działalności), tematów (np. nazw firm czy wybranych produktów), kraju (26 krajów, w tym jest Polska!). Znajdziemy też sekcję „digital markets” gdzie umieszczone są wszystkie dane odnoszące się do technologii, mediów i świata cyfrowego w ogóle.

Warto też zajrzeć do działu „infografiki” – gdzie codziennie znajdziecie nowe zestawienie i infografikę dotyczącą najnowszych/najciekawszych tematów, które pojawiają się w Internecie. Te infografiki można udostępniać na własnych stronach co bardzo chętnie robią portale typu Mashable, Business Insider czy VentureBeat. Poniżej przykład czyli najlepiej opłacani trenerzy piłki nożnej!

 
Infographic: The Best-Paid Coaches At Euro 2016 | Statista
Więcej informacji znajdziecie oczywiście na portalu Statista

Dodaj komentarz