5 darmowych narzędzi do agregowania newsów

W pracy Infobrokera ogromną rolę dogrywają narzędzia do agregowania wiadomości z sieci. W Internecie znajduje się wiele narzędzi pozwalających na monitorowanie interesujących nas tematów. Jedne płatne, drugie darmowe. Jedne występujące w formie aplikacji, drugie zaś w formie strony internetowej bądź programu kanałów RSS. W poniższym zestawieniu zawarte zostały opisy pięciu alternatywnych narzędzi do monitorowania sieci.

Feedly

Narzędzie możliwe do korzystania w formie wtyczki, aplikacji mobilnej bądź w obsłudze chmurowej. Posiada przejrzysty i minimalistyczny interfejs, możliwy do spersonalizowania wg układu koloru i kategoryzacji artykułów. Strona główna Feedly składa się z panelu zarządzania i obszaru wyświetlania nagłówków z za subskrybowanych przez użytkownika kanałów RSS. Wiadomości można oglądać w opcjach: ostatnie wpisy, wg kategorii i zasugerowane przez Feedly. Oferuje także narzędzie udostępniania artykułów za pomocą poczty e-mail, serwisów społecznościowych oraz zapisu w programach takich jak np. Pocket, Evernote. Feedly w aplikacji mobilnej nie zawiera możliwości odczytu całości artykułów oraz nie pracuje w trybie offline. Agregator wiadomości wymaga założenia konta lub zalogowania np. przez Facebook.

feedly(1)

 

diggReader

Młodszy agregator wiadomości, opublikowany w 2013 roku. Podobnie jak Feedly dostępny poprzez przeglądarki internetowe i urządzenia mobilne. Jest bezpłatnym i szybkim czytnikiem kanałów RSS, o przyjemnym designie opartym na bieli, błękicie i czerni. W swojej ofercie posiada synchronizacje kanałów przypisanych przez użytkownika do jego kont: Google, Facebook i Twitter. Synchronizacji podlegają wiadomości przejrzane, nieprzejrzane oraz ulubione. W ofercie istnieje także opcja importowania plików formatu OPML. Jest uznawany za najlepszą alternatywę dla Feedly. Wymaga rejestracji bądź logowania za pomocą portali społecznościowych (Facebook, Google+, Twitter).

 

AOL Reader

Czytnik kanałów RSS dostępny w wielu wersjach językowych, z bogatymi opcjami personalizacji. Układ głównego interfejsu wygląda dość podobnie do opisywanego w pierwszej kolejności agregatora wiadomości Feedly. Niestety spora część głównego interfejsu przeznaczona została także na duże reklamy, co jest prawdopodobnie przyczyną mniejszej popularności tego agregatora. Opcje wyświetlania wiadomości w AOL Reader to różnorodne formy list lub kafelków. Twórcy agregatora oferują także opcje podglądu wybranych kanałów. Standardowe okienko wyszukiwawcze w przypadku czytnika AOL Reader umożliwia także wyszukiwanie fraz w całej sieci Internet. AOL Reader dostosowany jest do systemu iOS i Android na urządzenia mobilne. Wymaga rejestracji lub zalogowania.

aol(1)

 

Feedreader

Dziewięcioletni agregator wiadomości będący łatwy w użyciu. W 2013 roku przeszedł gruntowną zmianę wyglądu oraz zmieniono politykę najważniejszych funkcji. Czołowymi opcjami Feedreadera są obecnie – Feedreader Online, Feedreader Lookup oraz Feedreader Browser. Dostępny jest w aplikacji desktopowej, poprzez witrynę internetową oraz urządzenia mobilne. Co go rozróżnia to wbudowany odtwarzacz plików multimedialnych, który bardzo wzbogaca ofertę tego agregatora. Nie wymaga rejestracji.

feedreader(1)

Newsblur

Kolejny osobisty czytnik kanałów RSS dostępny w darmowej wersji. Łatwość zapoznania się z agregatorem poprzez pierwsze kroki niewymagające zakładania konta jest sporym atutem tego czytnika. Ponad 15 tys. jego użytkowników ma możliwości dzielenia się wiadomościami ze świata w formie bloga, a także mogą oni udostępniać wiadomości swoim znajomym. Newsblur bardzo mocno oparty jest o elementy społecznościowe. Jest także bardzo kompatybilny, użytkownicy w ramach jego użytkowania otrzymują opcje obsługiwania innych aplikacji typu czytniki RSS. Dostępny poprzez stronę internetową, a także na urządzenia mobilne.

bez tytułu(1)

Dodaj komentarz